Kto powinien zdecydować się na wakacje na Lazurowym Wybrzeżu?

Andrzej Winnicki
16.03.2024

Malownicza Francja stanowi jeden z najpopularniejszych kierunków, gdzie warto udać się w celach wypoczynkowych. Znajduje się tam bowiem ogromna ilość różnorodnych atrakcji. Zanim jednak wykupi się konkretną wycieczkę, warto określić swoje priorytety. Odpowiednie zaplanowanie pobytu umożliwi skorzystanie ze sporej ilości atrakcji, ściśle dopasowanych do posiadanych oczekiwań.

Rozrywka przede wszystkim

Jeżeli poszukuje się głównie dobrej zabawy i oderwania od codziennych obowiązków, wakacje na Lazurowym Wybrzeżu z pewnością spełnią te oczekiwania. W takiej sytuacji najlepiej wybierać hotele położone w ścisłym centrum albo niedaleko od niego, aby nie musieć tracić czasu na dojazd do klubów, kasyn i dyskotek. Nocne życie jest bardzo intensywne w Nicei, niezależnie od pory roku. Można udać się tam na całonocną imprezę, a także spędzić wieczór w kameralnym barze koktajlowym. Przy ulicy znajdują się stosunkowo tanie bary, gdzie można napić się lokalnych drinków, poznać nowych ludzi, a także potańczyć przy różnorodnej muzyce, w zależności od lokalu. Co ciekawe, niektóre tematyczne puby oferują wieczory kostiumowe, co znacząco uatrakcyjnia zabawę. Jeżeli pragnie się podziwiać w trakcie wieczoru piękne widoki, najlepiej wybierać lokale posiadające taras.

Stara Nicea to miejsce, które wypełniają kawiarnie, restauracje i eleganckie butiki. Cechuje się charakterystycznymi, brukowanymi uliczkami, w ciągu dnia przepełnionymi turystami. Wieczorem jednak wypełnia je muzyka, ponieważ zaczynają funkcjonować kluby nocne i bary, gdzie spotykają się młodzi ludzie. Najmodniejsze miejsca ulokowano jednak wzdłuż Promenady Anglików, mającej 8 kilometrów długości. Można tam nie tylko świetnie się bawić, ale również iść na wieczorny spacer. Jeżeli uwielbia się muzykę i taniec, odwiedzenie Nicei stanowi doskonały pomysł.

W poszukiwaniu spokoju

Istnieje jednak spora grupa turystów, która w trakcie urlopu poszukuje przede wszystkim spokoju. Wakacje na Lazurowym Wybrzeżu okazują się doskonałym pomysłem również dla nich. Przede wszystkim lokalizacja ta gwarantuje swobodny dostęp do malowniczych plaż, gdzie można opalać się, pływać, a nawet skorzystać z oferty sportów wodnych. Warto wybrać termin poza wysokim sezonem, na przykład koniec września, kiedy przyjeżdża znacznie mniej osób, a co za tym idzie, zatłoczenie jest znacznie mniejsze. Poza tym dzieci zaczynają wtedy rok szkolny, więc nie spotka się zbyt wielu maluchów, mogących zakłócać odpoczynek.

Doskonałym zajęciem dla pragnących relaksu turystów okazuje się zwiedzanie. Powinno się zobaczyć zwłaszcza zabytkowe kościoły, których znakomita większość znajduje się we wspomnianej powyżej Nicei. Można tam również znaleźć wiele muzeów oraz galerii, przyciągających miłośników sztuki i historii. To doskonałe miejsca na zawiązanie nowych znajomości. Najlepiej wybrać hotel położony na uboczu i dojechać do stolicy samochodem albo komunikacją miejską. Co prawda zajmie to trochę czasu, ale w zamian otrzymuje się gwarancję ciszy i spokoju w okolicy.

Romantyczny urlop dla zakochanych

Wakacje na Lazurowym Wybrzeżu stanowią doskonałe miejsce na podróż poślubną albo zwyczajną wycieczkę we dwoje. Malownicze krajobrazy, cudowne widoki, a także urokliwe plaże stanowią wyjątkowo romantyczne otoczenie, w którym można spędzić wspaniały czas, z daleka od codziennych obowiązków i męczącej rutyny. Wspólny wyjazd to idealna okazja do wzmocnienia więzi oraz lepszego poznania się nawzajem.

Warto zdecydować się chociażby na poranny spacer brzegiem morza, najlepiej połączony z jednoczesnym oglądaniem wschodu słońca. Taka sceneria perfekcyjnie buduje intymny, romantyczny nastrój, a ponadto pozwala na spędzenie czasu tylko we dwoje, ponieważ o tej godzinie na plaży nie ma zbyt wielu turystów. Jeżeli planuje się zaręczyny, z pewnością nie będzie lepszego momentu.

Świetny pomysł stanowi także zabranie swojej drugiej połówki do eleganckiej restauracji. Umożliwi to spróbowanie francuskiej kuchni, której potrawy są nieco odmienne od tradycyjnych, polskich dań. Najlepiej wybrać przestronny lokal, aby móc usiąść w pewnym oddaleniu od pozostałych gości i spokojnie porozmawiać. Romantyczną atmosferę doskonale uzupełniają świece, a także atrakcyjna aranżacja sali. Jeżeli natomiast nie ma się zbyt dużego budżetu, można zamiast tego zorganizować wieczorny piknik na plaży. Warto wybrać ustronne miejsce, gdzie nikt nie zakłóci randki, a także zadbać o odpowiednie oświetlenie, na przykład zabranie ze sobą kilku lampek LED. Jedzenie najlepiej przygotować wcześniej i zabrać ze sobą w koszyku. Z pewnością będzie to niezapomniany, bardzo romantyczny wieczór, dodatkowo wzbogacony szumem fal i morską bryzą.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie