Zatrudnienie w Holandii to sposób na dobrą pracę i ciekawe życie po pracy.

Jerzy Biernacki
07.05.2015

Jeśli szukasz dobrego zatrudnienia właśnie w Holandii, to na pewno zdajesz sobie sprawę z niepodważalnych zalet, jakie daje zarówno praca w Holandii, jak i ciekawe życie po godzinach pracy. Holandia słynie w całej Europie jako kraj liberalnego prawa, luźnego podejścia do życia, tolerancji wobec niemal wszelkich upodobań a przy tym świetnie zorganizowanej gospodarki, opłacalnego rynku pracy i wysokich pensji zarówno dla zatrudnianych Holendrów jak i dla emigrantów.

Wybierając pracę w Holandii wybierasz, więc nie tylko satysfakcjonujące zajęcie, dające spore dochody finansowe, ale i życie na poziomie towarzyskim i kulturalnym, jakiego niestety w Polsce nie doświadczasz, na co dzień. Do podstawowych plusów samej pracy w Holandii należy zaliczyć niewątpliwie możliwość porozumienia się z pracodawcą, co do liczby godzin przepracowywanych w ciągu dnia, a co za tym idzie większą ilością dni wolnych w tygodniu. Plusem zatrudnienia w Holandii jest także minimalna płaca, która od lipca 2009 znów wzrosła, osiągając dziś ok. 1300 euro dla osoby powyżej 23 roku życia, i odpowiednio mniej dla osób młodszych. Równy czas pracy, duża dowolność urlopowa przysługująca i pracownikom stałym i sezonowym, możliwość negocjacji i prawo chroniące pracownika i jego wymagania względem przepracowanych godzin i rodzaju pracy, to również zaleta skłaniające do zatrudnienia w tym kraju. Ważnym faktem jest też korzystanie z wyspecjalizowanych biur pomagających znaleźć Polakom ciekawą i dobrze płatną pracę w Holandii. Dobre biuro to dodatkowe zalety, gwarancje, certyfikaty i pomoc na miejscu osobom mniej obeznanym w języku niderlandzkim i prawach holenderskiej pracy.

Plusy życia codziennego to zdecydowanie ciekawszy niż praca aspekt życia, który jednak bez dobrze płatnego zajęcia byłby mniej interesujący dla obcokrajowców. Kultura w Holandii zobowiązuje nas do przestrzegania norm, jakie często jedynie Holendrzy w całej Europie wprowadzili do zwykłej codzienności. Jeśli nie jesteś osobą tolerancyjną, nie masz w sobie poszanowania dla innych kultur, religii i narodowości, nie będziesz miał w Holandii łatwego życia a Twoja kariera zawodowa może się szybko skończyć. Jeśli jednak jesteś dobrym pracownikiem, a przy tym Twoje horyzonty postrzegania świata i ludzi są szerokie, a tym samym jesteś otwarty, entuzjastyczny, ciekawy życia, pracy i świata – to Holandia stanie się Twoim drugim domem.

źródło, za zgodą:   http://www.e-holandia.info

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.