Wycieczki objazdowe do Holandii z Travelzone.pl

Antoni Kwapisz
07.05.2015

Jeszcze do niedawna Holandia jako cel zorganizowanych wycieczek objazdowych nie występowała jako osobna, docelowa destynacja, której poświęca się kilka dni zwiedzania. Była raczej traktowana jako jeden z punktów programów skupiających się np. na zwiedzeniu krajów Beneluksu czy stolic europejskich. Mówiąc Holandia dokonujemy jednak pewnego nadużycia, bowiem sztandarowym punktem tego typu wycieczek pozostawał wyłącznie Amsterdam. Jedno z najbardziej liberalnych i wyzwolonych miast na świecie, stolica europejskich swobód i tolerancji był jedynym reprezentantem Holandii na realizowanych trasach objazdów. Oferty na wycieczki objazdowe autokarem znajdziesz na Travelzone.pl.

Aktualnie oprócz Wenecji Północy, w programach wycieczek funkcjonują już dodatkowe atrakcje. Warto jednak zacząć od konstytucyjnej stolicy Holandii i zobaczyć co ma do zaoferowania. Przede wszystkim żadna wycieczka nie może obejść się bez wizyty w Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud's, szlifierni diamentów z możliwością zrobienia zakupów czy muzeum Van Gogha gdzie znajduje się największy na świecie zbiór prac artystycznych tego wspaniałego malarza. Ponadto koniecznością jest wizyta w Rijksmuseum, narodowym muzeum z kolekcjami największych artystów pochodzenia niderlandzkiego jak Vermeer, Hals, Rembrandt). Oczywiście wycieczka po Amsterdamie nie może odbyć się bez rejsu pocztówkowymi wręcz kanałami, które prowadzą między charakterystyczną XVII wieczną zabudową kupiecką i handlową. Swoich amatorów z pewnością znajdzie też wieczorny punkt programu, a mianowicie spacer po Soho, czyli znanej powszechnie dzielnicy Czerwonych Latarni. W planie są też wizyta na Placu Dam i możliwość podziwiania Kościoła Nowego, Pałacu Królewskiego oraz Pomnika Narodowego. Jednak, aby nieco urozmaicić wycieczki i nie skupiać się wyłącznie na kosmopolitycznym Amsterdamie, w programach objazdowych zaczęły powoli gościć coraz to nowe atrakcje jak choćby krótki pobyt na farmie serowarskiej z możliwością zakupu tradycyjnych wyrobów holenderskich, zarówno żywnościowych jak i odzieżowych, chociażby w postaci dobrze znanych holenderskich chodaków.

Czym również byłaby wycieczka do Holandii bez zwiedzania wiatraków. Aby umożliwić przyjrzenie się z bliska tradycyjnym formom zabudowy holenderskiego krajobrazu wprowadzono wizyty w Kinderdijk, skansenie wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO gdzie można odbyć krótki rejs łodzią podziwiając ustawione na trasie wiatraki a także zwiedzić jeden z nich. Być może Holandia nie zasłużyła jeszcze na miano odrębnej destynacji w programach wycieczek objazdowych, jednak gołym okiem widoczna jest tendencja pozytywnych zmian. Coraz częściej pojawią się nowe punkty programów, które uzupełniają zwiedzanie Amsterdamu i pozwalają poznać nie tylko szyk wielkomiejskiego życia ale również chłonąc atmosferę dnia codziennego poza centrami wielkich miast. Wszelkie zmiany w realizacji programów, w pierwszej kolejności widoczne będą na Travelzone.pl.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie