Weekend w Amsterdamie? Sprawdź 6 atrakcji, które warto zwiedzić

Piotr Kowalczyk
07.11.2016

Amsterdam jest jednym z najbardziej klimatycznych miast w Europie. Słynie ze świetnych klubów, kanałów, bardzo luźnej atmosfery. Zdecydowanie warto się do niego wybrać, choćby na weekend. Z Polski można się tam dostać na wiele sposobów – mieszkańcy zachodniej części naszego kraju mogą wybrać samochód (podróż trwa 8-10 godzin), a ci, którym zależy na czasie, samolot (regularne połączenia są z Warszawy). Czy można zwiedzić cały Amsterdam w 2 dni? Nie. Ale można w tym czasie zobaczyć wiele głównych atrakcji miasta. Jakich? Wymieniamy 6 najciekawszych.

  1. Dom Anny Frank – to jedno z najbardziej niezwykłych muzeów w Europie i najchętniej odwiedzanych w Holandii. Dom, który w czasie wojny służył za schronienie dla Żydów, znajduje się w samym centrum Amsterdamu i po prostu trzeba go odwiedzić będąc w tym mieście. Polecamy szczególnie tym, którzy przeczytali słynne pamiętniki Anny Frank.
  2. Muzeum Heinekena – coś dla piwoszy, ale nie tylko. Najsłynniejsze holenderskie piwo ma swoje muzeum, w którym można poznać historię piwowarstwa, dowiedzieć się, jak produkuje się Heinekena i oczywiście go skosztować. Muzeum powstało już w 1930 roku i jest jednym z najstarszych tego typu przybytków na świecie.
  3. Kanały! - Amsterdam z nich słynie, dlatego trudno sobie wyobrazić krótką wizytę w tym mieście bez odbycia spaceru wzdłuż kanałów. Są świetnie utrzymane i bardzo klimatyczne. Najlepszym wyborem dla osób dysponujących małą ilością czasu będzie wykupienie biletu na krótki rejs kanałami. Amsterdam z perspektywy wody prezentuje się fantastycznie.
  4. Rijksmuseum – najsłynniejsze muzeum w Holandii i jedno z najważniejszych na świecie. Zebrane w nim dzieła niderlandzkich mistrzów mogą przyprawić o zawrót głowy każdego, kto choć trochę interesuje się historią sztuki. Muzeum jest ogromne, dlatego na jego zwiedzanie trzeba poświęcić przynajmniej kilka godzin – ale naprawdę warto.
  5. Dzielnica czerwonych latarni – atrakcja dla tych, którzy nie podróżują z dziećmi. Jakkolwiek to nie zabrzmi, dzielnica czerwonych latarni jest jednym z najważniejszych symboli Amsterdamu i warto ją odwiedzić chociażby z ciekawości. Po zmroku ulice dzielnicy stają się jednym z centrów miasta. Lepiej jednak wybrać się tam za dnia, gdy jest znacznie spokojniej i bezpieczniej.

2 dni w Amsterdamie to bardzo mało czasu, aby poznać choćby część atrakcji tego miasta. Dlatego warto skupić się na tych, które wymieniliśmy. Zachęcamy też do zwiedzania Amsterdamu na rowerze – to najszybszy i najwygodniejszy środek transportu, który w dodatku pozwoli jeszcze lepiej wczuć się w klimat tego niezwykłego miasta.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie