Wakacje 2020 – jak znaleźć dobrą ofertę?

Andrzej Winnicki
31.01.2020

Zima w pełni, przynajmniej w kalendarzu. Więc można zacząć planowanie letnich wakacji. Jak znaleźć doskonałą ofertę, która spełni i przerośnie nasze oczekiwania? Przeczytaj i sprawdź nasze propozycje.

Przeszukaj wiele firm 

Ilość biur podróży w miastach jest ogromna – dlatego warto dobrze rozejrzeć się w prezentowanej ofercie i wybrać najlepszą. Jeśli ważny jest dla nas kierunek i mamy go konkretnie sprecyzowany – szukajmy biorąc pod uwagę właśnie to. Jeśli ważniejsza jest cena lub dodatkowa usługa – szukamy względem tego. Jak znaleźć konkretną ofertę? Na przykład w internecie wpisując w wyszukiwarkę hasła takie jak "Biuro podróży Kraków" albo "Wycieczki do Lwowa". W pierwszym przypadku wyświetlą się nam strony biur mieszczących się w mieście, w drugim zaś oferty firm, które organizują wycieczki do Lwowa. 

Szukam atrakcyjnych cen

Jednym ze sposobów na planowanie wakacji jest samodzielne znalezienie hotelu. Aby znaleźć taki z najlepszą ceną warto odwiedzić kilka stron, które oferują porównywanie cen hoteli. Można znaleźć tam trzy oferty z tego samego hotelu, każdą z inną ceną. Coraz więcej osób korzysta z możliwości wyszukiwania ofert na własną rękę, nie korzystając z biur podróży. 

Doprecyzuj kierunek podróży

Jeśli marzą Ci się wakacje na wschodzie na przykład w Odessie, przeszukam oferty pod tym kątem. Warto doprecyzować sobie kierunek podróży, wtedy możemy lepiej poznać kulturę i obyczaje. 

Przed wyjazdem sprawdź gdzie jedziesz

Każdy kto choć raz był na wakacjach za granicą wie, że warto sprawdzić panujące tam uwarunkowania kulturowe. Przykładowo kciuk w górę u nas oznacza coś pozytywnego, zaś w innych krajach oznacza coś wręcz odwrotnego i obrażającego. Dobry research przed wyjazdem to podstawa!

Popularne kierunki w 2020 roku

Miejsca, do których jeździmy na wakacje zmieniają się co rok. Jednak są pewne kraje, które utrzymują się na szczycie popularności na przykład Egipt, Turcja, Chorwacja czy Włochy. Chętnie jeździmy również do Hiszpanii czy Grecji. Do kierunków, które zyskują popularność w 2020 roku należy na pewno dołączyć Stany Zjednoczone ze względu na zniesienie wiz. Ukraina, a dokładniej Odessa to kolejne miejsce, które zyskuje popularność. Francja oraz kraje skandynawskie również są coraz chętniej odwiedzane. Również polskie morze zyskuje popularność. Chętnie odwiedzamy miasta takie jak Gdańsk, Sopot, Łeba, Hel czy Władysławowo. Mniej chętnie wybieramy się do Afryki, Azji czy Kanady. Bez względu na to gdzie spędzicie wakacje – życzymy udanego odpoczynku!

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie