TOP 5 parków wodnych w Holandii

Andrzej Winnicki
09.01.2017

Holandia to kraj bardzo przyjazny rodzinom, a szczególnie dzieciom. Nic dziwnego, że występuje tam ogromne zagęszczenie wszelkiego rodzajów parków rozrywki. Niektóre są tak atrakcyjne, że przyciągają mieszkańców innych krajów. W Holandii bardzo popularne są przede wszystkim parki wodne. Wymieniamy 5 najlepszych.

  1. Tikibad – jest to największy kryty basen we wszystkich krajach Beneluksu i oczywiście największy w samej Holandii. Znajduje się na terenie kompleksu rozrywki Duinrell w Wassenaar. Do dyspozycji gości jest aż 12 zjeżdżalni (w jednej z nich można osiągnąć prędkość 70 km/h!) oraz między innymi basen ze sztucznie generowanymi falami. Bilet wstępu na cały dzień bez ograniczeń w korzystaniu z basenów kosztuje 29 euro.
  2. Aquaventura Slidepark – to z kolei największy aquapark pod gołym niebem w Holandii. Obiekt jest nowy, został otwarty w 2013 roku na terenie kompleksu Avonturenpark Hellendoorn. Powierzchnia parku to aż 5000 m2. Do dyspozycji jest 11 zjeżdżalni, z części z nich można zjeżdżać na pontonach. Całodzienny bilet wstępu kosztuje 22,5 euro.
  3. Nationaal Zwemcentrum de Tongelreep – to bardzo popularny aquapark znajdujący się w Eindhoven. Poza standardowymi zjeżdżalniami oferuje olimpijski basen, strefy dla dzieci i bardzo bogaty wybór punktów gastronomicznych. Wielką atrakcją są piątkowe dyskoteki w wodzie prowadzone przez zawodowego DJ-a. Bilet wstępu kosztuje 11 euro (za cały dzień), co należy uznać za atrakcyjną ofertę.
  4. Aquapark Splash Hellevoetsluis – nie jest to typowy aquapark (a przynajmniej nie w naszym rozumieniu), ale bardziej wielki wodny plac zabaw. Miejsce to jest szalenie popularne wśród rodzin z dziećmi. Do dyspozycji gości jest plaża, kąpielisko, a przede wszystkim cała masa atrakcji dla najmłodszych. Na 1200 metrach kwadratowych nie sposób się nudzić przez cały dzień. Bilet wstępu kosztuje 6 euro za godzinę.
  5. Waterspeelpark Splesj – ten park jest położony w miejscowości Hoeven, a dokładnie na terenie ogromnego campingu Molecaten Park Bosbad Hoeven. Jest tutaj wszystko, czego można oczekiwać po takim miejscu. Zjeżdżalnie, park wodny dla dzieci, trampoliny, ścianki wspinaczkowe, zamek. Można także wypożyczyć rower wodny. Całodzienny bilet wstępu kosztuje 14 euro.

Oczywiście w całej Holandii jest znacznie więcej aquaparków, jednak te zaliczają się do największych i najpopularniejszych wśród samych Holendrów. Będąc w Holandii, szczególnie z dzieckiem, warto odwiedzić jeden z tych parków i świetnie się zabawić. Zwłaszcza, że ceny wcale nie są zaporowe.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie