Pracujesz w Holandii? A może prowadzisz własny biznes i współpracujesz z holenderskimi przedsiębiorcami? Dowiedz się, gdzie zakupić lub wymienić euro po korzystnym kursie

Andrzej Winnicki
22.06.2017

Polacy chętnie wyjeżdżają do pracy za granicę, a polskie przedsiębiorstwa często nawiązują współpracę gospodarczą z podmiotami z Holandii. W takiej sytuacji pojawia się pytanie, gdzie wymienić lub nabyć euro. Czy jest alternatywa dla banków?

Gdzie wymienić lub zakupić walutę?

Współcześnie zainteresowani nabyciem lub sprzedażą waluty obcej mają co najmniej kilka możliwości. Poza bankami, na rynku działają również kantory stacjonarne i internetowe. To właśnie te ostatnie cieszą się największym zainteresowaniem wśród klientów indywidualnych i biznesowych, a przyczyn jest kilka.

Ponieważ kantory internetowe mają niższe koszty prowadzenia działalności gospodarczej niż banki czy kantory stacjonarne, to są w stanie obniżyć wysokość spreadu. W rezultacie ceny kursów walut są korzystniejsze z punktu widzenia potencjalnych klientów. To jednak nie wszystko – jest więcej powodów, dla których warto nabywać lub sprzedawać waluty właśnie w kantorach internetowych.

Szybka transakcja, czyli pieniądze w 15 minut na twoim koncie

Niewątpliwym atutem korzystania z kantorów internetowych jest to, że klient może mieć pieniądze na koncie już w kilkanaście minut po zamknięciu transakcji. Przykładowo kantor internetowy Fritz Exchange przeprowadza 90% transakcji w 15 minut.

Kwestia szybkiego dostępu do środków jest szczególnie istotna z punktu widzenia przedsiębiorców – to właśnie oni najczęściej potrzebują pieniądze na już, aby uregulować swoje zobowiązania wobec kontrahentów lub pracowników.

Bezpieczeństwo pieniędzy, czyli… z konta na konto

Niewątpliwym atutem kantorów internetowych jest bezpieczeństwo. Nabywane środki są przelewane na wskazany przez klienta rachunek bankowy, co eliminuje konieczność ich fizycznego transportowania z jednego miejsca na drugie.

Gdy mowa o kwestii bezpieczeństwa, to nie sposób zapomnieć o doświadczeniu poszczególnych kantorów. Nie wszystkie mogą pochwalić się długą obecnością na rynku. Kantor internetowy Fritz Exchange oferuje swoje usługi od ponad 5 lat, a dodatkowym plusem jest fakt, że za jego działalnością na rynku stoi grupa finansowa Fritz Group. Ma ona ponad 20 lat doświadczenia w działalności w branży finansowej. Co więcej podmiot ten wprowadził na polski rynek innowacyjny produkt w postaci kantoru automatycznego.

Korzystne rozwiązania dla firm

Kantory internetowe obsługują zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorców. Nie wszystkie jednak mają przygotowaną specjalną ofertę właśnie dla podmiotów gospodarczych. Na tle konkurencji wyróżnia się kantor internetowy Fritz Exchange. Jak wygląda jego oferta opracowana z myślą o przedsiębiorcach?

Klientom biznesowym kantor internetowy Fritz Exchange umożliwia negocjację cen walut. Jest to możliwe w dwóch sytuacjach – gdy klient:

  • nabywa walutę za dużą kwotę (powyżej 10 tys. euro),
  • jest stałym klientem i systematycznie przeprowadza wymiany walut.

Dodatkowo z myślą o klientach biznesowych pracują trzy grupy specjalistów. Poszczególni są odpowiedzialni za:

  • negocjowanie cen walut – tym zajmują się doradcy ds. rynków finansowych,
  • przygotowywanie merytorycznych artykułów do mediów branżowych – mowa o dealerach walutowych/traderach,
  • udzielanie odpowiedzi na pytania dotyczące obsługi serwisu – tu ekspertami są specjaliści z biura obsługi klienta.

Nie poznałeś jeszcze korzyści płynących ze współpracy z kantorem Fritz Exchange? Czas to zmienić. Jeżeli chcesz przewalutować pensję lub zakupić walutę, aby rozliczyć się z zagranicznym kontrahentem, to nie wahaj się – niezwłocznie załóż konto i odkryj pozostałe profity płynące z bycia klientem tego kantoru internetowego.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.