Opinie Kogis: jak sprawdzić organizatora kolonii i obozów przed kupieniem wakacji dla dziecka?

Marek Szydełko
31.03.2020

Gdy zapada decyzja o tym, aby w końcu posłać dziecko na pierwszy wyjazd wakacyjny bez rodziców, do domu wkrada się mały chaos. Trzeba przecież wszystko zaplanować, przekazać dziecku podstawowe informacje na temat bezpieczeństwa, a przede wszystkim znaleźć odpowiednią kolonię lub obóz. Na szczęście wybór imprez jest ogromny i trudno sobie wyobrazić, aby ktokolwiek miał problem z wybraniem takiego wyjazdu, który perfekcyjnie wpisuje się w zainteresowania dziecka. Pamiętajmy jednak, że ciekawy program i temat imprezy to jeszcze nie wszystko. Konieczne jest również upewnienie się, że można zaufać danemu organizatorowi. Doskonałe opinie o Kogis najlepiej świadczą o tym, że jesteśmy firmą godną zaufania. Na naszym przykładzie wymieniamy najważniejsze rzeczy, jakie rodzice powinni sprawdzić analizując ofertę konkretnego organizatora kolonii i obozów.

Doświadczenie

Jesteśmy jednym z najbardziej doświadczonych organizatorów wyjazdów wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży. Nie oznacza to oczywiście, że ulegamy rutynie – cały czas mamy mnóstwo pomysłów na uatrakcyjnienie programów naszych imprez. Doświadczenie wiąże się jednak z umiejętnością przewidywania różnych zagrożeń, jak również pozwala nam wybierać takie ośrodki, które spełniają najwyższe normy bezpieczeństwa, zapewniając dzieciom i młodzieży odpowiedni komfort oraz gwarantując im przyjemne spędzenie wakacyjnego czy feryjnego czasu. W opiniach o Kogis rodzice bardzo często podkreślają właśnie to, że zdecydowali się na naszą ofertę z uwagi na wieloletnie doświadczenie oraz dobre recenzje poprzednich klientów.

Legalna działalność

Przed wykupieniem wakacji dla dziecka w jakiejkolwiek firmie obowiązkowo trzeba sprawdzić, czy działa ona na polskim rynku w sposób legalny. Najważniejsze jest upewnienie się, że dany organizator jest zarejestrowany – można to zweryfikować na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji przy pomocy specjalnej wyszukiwarki.

Jak to wygląda w Kogis? Nasza firma jest wpisana do Rejestru Organizatorów i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego pod numerem 1319. Co za tym idzie, każda organizowana przez nas impreza jest zgłaszana do Kuratorium Oświaty. Przechodzimy rygorystyczne kontrole, które potwierdzają, że jesteśmy organizatorem godnym zaufania, na pierwszym miejscu zawsze stawiającym bezpieczeństwo uczestników.

Warto również podkreślić fakt, iż posiadamy Certyfikat Gwarancji Ubezpieczeniowej Turystycznej firmy Signal Iduna. Polisa działa zarówno na terytorium Polski, jak i poza granicami naszego kraju. Daje to poczucie bezpieczeństwa rodzicom, którzy wiedzą, że nawet gdyby doszło do jakiejś nieprzewidzianej sytuacji, zawsze zadziała ochrona ubezpieczeniowa.

Atrakcyjna, możliwie jak najszersza oferta

Minęły czasy, kiedy kolonie i obozy przebiegały według stałego schematu: śniadanie, czas wolny, jakaś wycieczka, sport, obiad, czas wolny, kolacja i spać. Obecnie organizatorzy dosłownie stają na głowie, aby maksymalnie uatrakcyjnić swoje imprezy i dopasować je do oczekiwań jak największej grupy uczestników. Wystarczy spojrzeć na aktualną ofertę Kogis. Mamy obozy i kolonie sportowe, artystyczne, w siodle, wodniackie, dla fanów gier i przyrody, a także dla tych, którzy po prostu chcą maksymalnie wypocząć i zażyć prawdziwego chilloutu.

Warto zwracać na to uwagę, ponieważ dziecko nie powinno jechać na kolonie czy obóz, które pod względem tematu nie wpisują się w jego zainteresowania. Taki wyjazd może być bardzo nieudany i spowodować, że pociecha kategorycznie odmówi kontynuowania tej przygody w przyszłości.

Opinie Kogis: gdzie szukać recenzji organizatorów wyjazdów dla dzieci i młodzieży?

Najwięcej opinii o Kogis publikujemy na naszej stronie internetowej, gdzie można sprawdzić dziesiątki recenzji zadowolonych rodziców i samych uczestników. Dodatkowo warto oczywiście zajrzeć do wyszukiwarki internetowej oraz na fora poświęcone turystyce, na których także spokojnie da się znaleźć opinie czy to o Kogis, czy innych organizatorach. Jeśli dominują pozytywne głosy, w dodatku rzetelne i wiarygodnie wyrażone, można w ciemno zakładać, że mamy do czynienia z profesjonalną, godną zaufania firmą.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.