Na co zwrócić uwagę, wybierając towarzystwo ubezpieczeniowe?

Mateusz Rąbalski
18.09.2020

Polisy stanowią doskonałą inwestycję, dlatego wiele osób decyduje się skorzystać z usług firm zajmujących się sprzedażą produktów gwarantujących finansowe zabezpieczenie na wypadek zdarzeń losowych. Warto wiedzieć, które czynniki wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiedniego towarzystwa.

Wiarygodność

Przed podpisaniem umowy z zakładem ubezpieczeniowym warto zapoznać się z opiniami innych klientów na temat usług świadczonych przez daną jednostkę. Informacje te dostępne są na różnorodnych forach internetowych. Ponadto, w przypadku wszelkich wątpliwości można ponadto skonsultować się z przedstawicielem danej firmy i zapytać go o problematyczne kwestie.

Oferta

Firmy starają się odpowiedzieć na zapotrzebowanie swoich klientów, przygotowując polisy dostosowane do ich potrzeb oraz preferencji. Zakres popularnych świadczeń zazwyczaj nie podlega zróżnicowaniu w poszczególnych towarzystwach. Do podstawowego wariantu danego świadczenia można jednak dokupić dodatkowe opcje. Warto więc odwiedzić stronę kilku firm ubezpieczeniowych i zapoznać się z proponowanymi przez nie rozwiązaniami. Przydatne rozwiązanie stanowią internetowe porównywarki ofert. Za ich pomocą można bowiem zakupić produkt dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji danego klienta, bez konieczności czasochłonnego researchu ­– https://kioskpolis.pl/kalkulator/ubezpieczenie-turystyczne/web/ (https://kioskpolis.pl/kalkulator/ubezpieczenie-turystyczne/web/?stepKey=travelDetails). Należy pamiętać, że każda polisa ma swoje ograniczenia terytorialne. Niektóre towarzystwa oferują jednak możliwość rozszerzenia ochrony w ramach ubezpieczenia za dodatkową opłatą.

Należne odszkodowanie

Wartość środków finansowych wypłacanych przez firmę w ramach danej polisy zależy od wysokości składki oraz ustaleń danego towarzystwa ubezpieczeniowego. Istnieją jednak sytuacje, w których zakład może odmówić wypłaty należnych pieniędzy. Każda firma ma swoje indywidualne ustalenia w tym sektorze. Przed podpisaniem umowy warto więc skonsultować się z przedstawicielem firmy lub dokładnie przeczytać informacje zawarte w OWU. W dokumencie tym zawarte są również dane dotyczące przedmiotu i zakresu wykupionej usługi. Przed zakupem danej polisy warto zwrócić uwagę na procedury oraz konsekwencje przedterminowego wypowiedzenia umowy.

System zniżek

Towarzystwa ubezpieczeniowe często oferują rabaty klientom decydującym się na zakup polisy za pośrednictwem strony internetowej. System zniżek obowiązuje ponadto w sektorze polis komunikacyjnych. Tańsze OC mogą  kupić osoby korzystające z ulg doświadczonego kierowcy w układzie współwłasnościowym. Warto więc dokładnie zapoznać się z obowiązującymi zniżkami w konkretnym towarzystwie, by uniknąć niepotrzebnych kosztów.

Decydując się na zakup świadczenia, należy wziąć pod uwagę oferty wielu firm ubezpieczeniowych. Przydatnym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z kalkulatora OC/AC dostępnego na stronie internetowej https://kioskpolis.pl/.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie