Mniej znane atrakcje w Rabce-Zdrój

Andrzej Winnicki
16.03.2021

Wyruszając do malowniczej miejscowości Rabka-Zdrój wielu turystów planuje odwiedziny jedynie podstawowych i najbardziej popularnych atrakcji. Istnieje jednak szereg mniej znanych i niszowych ofert, które mogą w znakomity sposób urozmaicić pobyt w Rabce.

Pierwszym miejscem, o którym warto wspomnieć jest znajdująca się niedaleko od centrum Rabki-Zdroju Ścieżka Edukacyjna, do której sprawnie można dostać się korzystając z usług Misiek Taxi. Ścieżka ukryta jest w leśnej gęstwinie, a jej długość wynosi ponad 2 kilometry. Pokonanie całej trasy zajmuje około godziny. Leśna Ścieżka Edukacyjna powstała w 2004 roku z myślą o turystach i okolicznych mieszkańcach, którzy szukają miłego odpoczynku wśród zachwycającej przyrody, a jednocześnie mają ochotę spędzić wolny czasu w sposób aktywny. Ścieżka stanowi interesujący obiekt zarówno dla osób dorosłych, jak i młodszych pociech. Na trasie można zobaczyć m.in.:

  • oczko wodne
  • moczary
  • punkt widokowy
  • źródełko i studnia
  • tablice informacyjne dotyczące gatunków drzew, ptaków, gadów i płazów zamieszkujących okoliczne lasy

Miejsce to zdecydowanie warte jest odwiedzenia, ponieważ jest to nie tylko atrakcja turystyczna, ale także znakomita lekcja przyrody dla dzieci i młodzieży.

Wszystkich wielbicieli dobrego jedzenia ucieszy informacja, że jeden ze szlaków Trasy Smakoszy wiedzie właśnie przez trasę zwaną „Wzdłuż Zakopianki", na której to znajduje się rabczańska restauracja "Siwy Dym". Wnętrze karczmy wykonane jest ze starego drewna pozyskanego z rozbiórki czterech, ponad stuletnich, chałup góralskich. Aby dotrzeć do restauracji najlepiej jest skorzystać z usług Misiek Taxi. Przytulne wnętrze karczmy oraz góralska kuchnia to z pewnością punkt wycieczki, którego nie można przeoczyć. Dodatkowo goście odwiedzający restauracje mają często okazję bawić się przy muzyce na żywo.

Z bardziej artystycznej strony Rabka-Zdrój oferuje turystom pracownie lokalnych twórców rozmieszczonych na terenie miejscowości. Z pomocą transportu oferowanego przez Misiek Taxi można poświęcić nawet cały dzień na wizyty w pracowniach, wśród których wymienić należy:

  • Pracownia malarstwa na szkle (Ewa Maria Piechota)
  • Pracownie rzeźby w drewnie (Stanisław Łabuz i Zygmunt Wójtowicz)
  • Pracownia rzeźby i malarstwa (Wiktoria i Andrzej Handzel)

W ramach Transgranicznego Traktu Tradycji na terenie gminy Rabka-Zdrój można również odwiedzić pracownię lutniczą braci Piotra i Pawła Kowalcze w Chabówce oraz dwie pracownie garncarskie - Andrzeja Kościelniaka i Edwarda Gacka w Rabce-Zdrój.

Komunikat prasowy

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie