Kiedy warto zainwestować w rower trekkingowy?

Andrzej Winnicki
31.07.2020

Sezon rowerowy w pełni, a ścieżki rowerowe i szlaki turystyczne zapełnione są przez miłośników jazdy na dwóch kółkach. Jeśli jednak nie posiadasz jeszcze własnego jednośladu i zastanawiasz się jaki rower wybrać, by komfortowe były nie tylko szybkie wypady do sklepu, ale też dłuższe wycieczki rowerowe doradzamy zakup roweru trekkingowego. Nie wiesz jak wyglądają te rowery i czym różnią się od rowerów miejskich czy górskich? Odwiedź pobliski sklep rowerowy i przekonaj się, że rower trekkingowy to doskonały wybór dla każdego fana dwóch kółek.

Kiedy kupić rower trekkingowy

Rowery trekkingowe to rodzaj rowerów przystosowanych do jazdy po zróżnicowanym terenie. Doskonale nadadzą się więc zarówno do miasta, jak i na nieco trudniejszy teren. Doskonałe na długie wycieczki i jako środek transportu w trakcie wakacyjnego zwiedzania. Wygodna pozycja w trakcie jazdy i bogate wyposażenie sprawiają, że rower trekkingowy to idealny model dla każdego!

Rowery trekkingowe – co warto wiedzieć przed zakupem!

Zanim zakupisz rower trekkingowy, tak jak w przypadku innych rowerów, koniecznie jedź do sklepu i przymierz się do niego. Nie chodzi o konkretny model, a jedynie o rodzaj. Rower trekkingowy, choć bardzo często przypomina rowery górskie czy miejskie, jest jednak inny. Usportowiona rama, anatomiczny kształt kierownicy, szerokie siodełko i wyprostowana pozycja w trakcie jazdy dla jednych będzie zaletą, a dla innych wadą.

Sprawdź też wyposażenie oferowane przez producenta. Dobrze wyposażony rower trekkingowy, powinien posiadać:

- Bagażnik, który jest zamontowany w większości rowerów trekkingowych, umożliwia przewożenie bagaży np. sakw, koszyków na bagażnik czy zamontowanie fotelika dla dziecka. Jeśli potrzebujesz mocniejszego bagażnika o większym udźwigu, możesz go wymienić. Sprawdź jedynie jaki bagażnik na rowery trekkingowe będzie pasował.

- Oświetlenie. Posiadanie świateł w rowerze jest obowiązkiem każdego rowerzysty. Zawsze sprawdź jego zasięg i moc.

- Biegi. Rowery trekkingowe, jeśli mają być używane również w terenie, powinny posiadać przełożenia umożliwiające komfortową jazdę. Zwróć na to uwagę, bo w ofercie sklepów często znajdują się rowery miejskie stylizowane na trekkingowe, gdzie liczba biegów pozostawia wiele do życzenia. W takim przypadku jazda na rowerze np. pod górkę czy na piaskowym terenie będzie dużym utrudnieniem.

- Koła i opony. Duże koła i szersze opony to zdecydowana zaleta rowerów trekkingowych, dzięki nim pokonasz wszelkie nierówności terenu.

Rowery trekkingowe – idealne na długie wycieczki!

Jesteś miłośnikiem rowerowych wakacji lub dopiero je planujesz, a może obiło Ci się o uszy jak rowery mogą uratować świat? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi TAK, najlepszym wyborem będzie rower trekkingowy. Zalety? Ekologicznie, wygodnie i szybko.

Sprawdź jedynie w Internecie lub popytaj znajomych gdzie na rowery w Polsce pojechać i ruszaj w drogę!

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.