Kiedy możliwy jest zwrot podatku z Holandii?

Mariusz Siwko
29.11.2017

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, że legalna praca wymaga od nas regularnego odprowadzania właściwych składek i corocznego rozliczenia podatkowego. Nie powinno nas dziwić, że sytuacja wygląda identycznie również za granicą - bez względu na to, gdzie zdecydujesz się wyjechać, legalne zatrudnienie oznacza płacenie podatków. I choć może to powodować nie tylko przysłowiowy ból serca, ale również Twojej kieszeni, to nie wygląda na to, aby w najbliższym czasie miało się cokolwiek zmienić. Dlatego też każda osoba, która decyduje się na pracę poza granicami Polski, powinna również zapoznać się ze swoimi prawami. W tym artykule skupimy się na Holandii, jednak sytuacja wygląda dość podobnie w Belgii czy Niemczech. Holenderski system podatkowy umożliwia Ci odzyskanie części swoich pieniędzy, dlatego też jeżeli należysz do osób, które wybrały akurat ten kraj jako swoją zarobkową destynację, to usiądź wygodnie i przeczytaj ten artykuł, aby dowiedzieć się - kiedy możliwy jest zwrot podatku z Holandii.

Kiedy ubiegać się o zwrot podatku z Holandii?

Ulga podatkowa w Holandii przyznawana jest osobom, których dochody osiągnięte na terytorium holenderskim stanowią co najmniej 90% łącznej sumy ich rocznych przychodów. Należy jednak pamiętać, że do całościowej kwoty zaliczają się również zarobki uzyskane w innych krajach, w tym również w Polsce, które musisz ujawnić w swoim rocznym rozliczeniu. W tym celu konieczne jest wypełnienie odpowiedniego formularza, zwanego Belastingdienst, który możesz znaleźć w każdym Urzędzie Skarbowym. Wskazana instytucja państwowa musi także zatwierdzić go swoją pieczęcią. Pominięcie tego załącznika powoduje, że przyznana ulga podatkowa może wynieść mniej, niż byś oczekiwał.

Pamiętaj, że holenderski urząd podejmuje decyzję o przyznaniu lub odmowie zwrotu podatku w czasie do 12 miesięcy. Dlatego też jeśli zastanawiasz się, kiedy ubiegać się o zwrot podatku z Holandii, to odpowiadamy - już teraz. Co więcej, mamy dobrą wiadomość dla pracowników, którzy byli legalnie zatrudnieni na terytorium tego kraju nawet do pięciu lat wstecz. Wy też możecie ubiegać się o przyznanie stosownej ulgi podatkowej. Osoby, które pracowały na terenie Holandii w 2012 roku, powinny jak najszybciej rozpocząć procedurę, ponieważ termin składania rozliczeń za wskazany rok mija już 31 grudnia!

Dlaczego powinieneś zaufać specjalistom?

Nieprawidłowo wypełnione formularze lub niekompletna dokumentacja znacząco wpływają na opóźnienie zwrotu podatku, dlatego też osobom, które nie posiadają stosownej wiedzy z zakresu prawa podatkowego, zaleca się skorzystanie z pomocy specjalistów. Na rynku dostępnych jest wiele profesjonalnych firm, które na co dzień zajmują się przypadkami podobnymi do Twojego. Aby ułatwić Ci wybór tej najlepszej, zrobiliśmy to za Ciebie! W naszych oczach wygrywa firma EU Service, która od 2003 r. zajmuje się specjalistycznym doradztwem w zakresie zwrotów podatków z Belgii, Holandii, Anglii, Irlandii, Danii, Norwegii czy Niemiec.

Wybrałeś już firmę, jednak zastanawiasz się, kiedy ubiegać się o zwrot podatku z Holandii? Specjaliści zgodnie odpowiadają - teraz! Im szybciej rozpoczniesz ten proces, tym szybciej odzyskasz swoje pieniądze. Aby to zrobić, wystarczy odwiedzić stronę internetową EU Service i wypełnić dostępny formularz. Na jego podstawie w ciągu 48h skontaktuje się z Tobą profesjonalny konsultant, aby poinformować Cię o przybliżonej kwocie zwrotu. Jest to również dobry moment na zadanie pytań i rozwianie wszelkich wątpliwości. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z usług firmy, to po rozmowie telefonicznej w Twoim imieniu zostanie rozpoczęty proces ubiegania się o zwrot należnych Ci pieniędzy. Kiedy zostanie przyznany Ci zwrot podatku z Holandii, zostaniesz niezwłocznie o tym poinformowany, a chwilę później będziesz mógł się cieszyć przypływem gotówki. Nie czekaj ani chwili dłużej i już dziś odzyskaj swoje pieniądze!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie