Jaki nocleg możemy wybrać nad morzem?

Marek Szydełko
09.08.2022

p>Spędzanie urlopu nad morzem, to sprawdzony sposób na udany wypoczynek dla wielu Polaków, i to od kilku pokoleń. I choć Morze Bałtyckie przyciąga niezmiennie rzesze turystów, to zmianie ulegają jednak formy odpoczynku, w tym samego noclegu, m.in. dzięki rozbudowie nowoczesnej bazy hotelowej. Dlatego przed zaplanowaniem wyjazdu, warto dowiedzieć się, z czego można aktualnie skorzystać.

Od czego zależeć morze wybór noclegu?

Wybór lokalizacji i rodzaju noclegu zależy od kilku czynników. Do kluczowych należą tu m.in. wysokość wakacyjnego budżetu, jakim dysponujemy, to, czy wybieramy się na urlop sami, czy też większą grupą, czy jest to wyjazd rodzinny z dziećmi, czy też w gronie osób dorosłych, lub samych seniorów, a może zabieramy też zwierzęta domowe? Jedni chcą go spędzić blisko natury, inni w bardziej komfortowych warunkach, jednym pasuje hotel blisko morza, inni zadowolą się kwaterą prywatną położoną w dalszej odległości od nabrzeża. Cel podróży i nocleg, zależeć więc będą od naszych indywidualnych preferencji.

Hotele nadmorskie

Hotel blisko morza to najbardziej ekskluzywna, a zarazem najwygodniejsza forma noclegu, jaki możemy spotkać w nadmorskich kurortach. Co więcej, wiele nowopowstałych obiektów, nie odbiega standardami od tych, do których jesteśmy przyzwyczajeni podczas zagranicznych wypraw. A niektóre przewyższają je nawet swoim standardem, czy też zadziwiają pomysłowością, jeśli chodzi o dbanie o hotelowych gości.

Znaleźć możemy więc oferty butikowych hoteli, z menu w wersji wege, z bio-basenem ze wzbogaconą wodą o jony miedzi i nadtlenku wodoru, czy też przestrzenią dedykowaną wyłącznie osobom dorosłym, w tym seniorom.

Przytulne pensjonaty

Pensjonaty to nieco tańsza wersja noclegu, jaki możemy odnaleźć na nadmorskiej mapie turystycznych obiektów noclegowych. Jest on formą przejściową między hotelem a kwaterą prywatną. Standard pokoi przypomina prywatne mieszkania wynajmowane na okresy wakacyjne. Raczej nie spotkamy tu wymiany ręczników, basenu, czy możliwości zindywidualizowania menu.

Tanie kwatery prywatne

Jeszcze tańszą formą przenocowania w czterech ścianach nad Bałtykiem jest wynajem prywatnej kwatery — mieszkania lub pokoju w domu. Z wyprzedzeniem można poznać standard tego typu lokum, dzięki systemom rezerwacyjnym. Uważać jednak należy na zbyt atrakcyjne cenowo okazje, odbiegające od średniej w danej miejscowości. Można bowiem trafić na nieuczciwych wynajmujących.

Biwaki i pola namiotowe blisko natury

Namiot, camper, czy też przyczepy kempingowe, to kolejne opcje nocowania, szczególnie dla tych, którzy kochają bliskość natury. Ten wariant najbardziej ekonomiczny spośród wszystkich omawianych. O wszystko jednak musimy zadbać sami — o dach nad głową, posiłki, czy sprzątanie.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.