Ile pieniędzy zabrać ze sobą do Holandii?

Marek Szydełko
12.05.2023

Holandia (formalnie Niderlandy) pozostaje jednym z najchętniej wybieranych kierunków emigracji. Wielu Polaków wyjeżdża do tego nieodległego kraju w poszukiwaniu lepszego życia, przede wszystkim dobrze płatnej pracy. Jeśli też się do tego przymierzasz i planujesz poszukać zatrudnienia dopiero na miejscu, to słusznie zastanawiasz się, ile pieniędzy zabrać ze sobą do Holandii. Podpowiedź znajdziesz w naszym poradniku.

Minimum na kilka dni

Przede wszystkim warto podkreślić, że szukanie pracy dopiero na miejscu może być dość ryzykowne. Holandia przestała być krajem mlekiem i miodem płynącym, ma swoje problemy i nie jest już tak, że praca leży dosłownie na ulicy. Stąd radzimy, aby za zatrudnieniem rozejrzeć się jeszcze będąc w Polsce.

Jeśli jednak wolisz pojechać do Holandii w ciemno, to zabierz ze sobą tyle pieniędzy, ile wystarczy Ci na kilka dni przeżycia – wynajęcia łóżka w hostelu i zaspokojenia podstawowych potrzeb. Mówimy tutaj o kwocie rzędu minimum 50 euro dziennie.

Pamiętaj również, że Holandia jest względnie drogim krajem, szczególnie w porównaniu z Polską, dlatego każdy dzień bez pracy, z przejadaniem oszczędności, będzie rodzić postępującą frustrację. W ostateczności zgłoś się do miejscowej agencji pracy, która zaproponuje Ci zatrudnienie za minimalną stawkę – wówczas, mając już pensję, możesz ze spokojem rozglądać się za czymś lepszym.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie