Ile można zarabiać pracując w Holandii?

Maciej Piwowski
22.12.2020

Zarobki w Holandii są wyższe od pensji w Polsce. Porządna płaca to jeden z argumentów przemawiających za pracą w Holandii. Można tam zarobić nawet 2000-3000 euro, zależnie od branży oraz liczby godzin przepracowanych miesięcznie. Przeważnie Polacy zarabiają około 1500 euro, co jest dość dobrą pensją. Wysokość wynagrodzenia przekonuje do pracy w Holandii. I jest to najlepszy motywator! W Polsce trudno zarobić 3000 złotych pracując w fabryce, a w Holandii takie zarobki w przeliczeniu na złotówki są realne.

Czy warto pracować w Holandii?

Zdecydowanie tak, pensja jest niezła, a niejedna osoba może liczyć na dobre zarobki rzędu około 2000 euro (przeważnie z kilkoma nadgodzinami w weekend, ale i tak warto wybrać taką pracę). Zarobki są znane od razu po podpisaniu umowy z agencją pracy – stawki godzinowe oraz miesięczne są tam wpisane. Jeśli praca jest na niepełny etat, to pracownik zarobi około 1000 euro. Szukasz pewnego i bezpiecznego zatrudnienia? Sprawdź ofertę Holland Contracting.

Dobry zarobek to podstawa! Ludzie to doceniają i chętnie podejmują pracę w Holandii. Pracownicy mogą liczyć także na dodatki za wysługę lat lub premię motywacyjną. Solidne zarobki to jest najlepszy motywator – pracownicy pracują tak, aby zarobić godziwie. Żyjąc w Holandii, muszą wynająć mieszkanie lub pokój, kupić jedzenie, wydać pieniądze na drobne przyjemności. część zarobków odkładają, aby korzystać z nich po powrocie do Polski.

Dobre zarobki to podstawa i niejedna osoba pragnie odmienić swoje życie na lepsze. Holandia to przyjazny, zielony, spokojny kraj, w którym na zarobki narzekają tylko ci, którym pracować się nie chce. Jeśli jest praca, wola pracy, ewentualnie prace dodatkowe po godzinach to i zarobki będą nie najgorsze. Można o tym pamiętać i spokojnie korzystać z tego, co na pewno godne polecenia. Dodatkowo w wolnych chwilach można poznać tutejsza kulturę i okoliczne zabytki.

Im lepsze zarobki, tym większe zadowolenie z pracy?

Zarobki w Holandii wynoszą od 1000 do 3000 euro – na wyższe zarobki mogą liczyć informatycy, lekarze, prawnicy. Osoby o niskich kwalifikacjach na wysokie zarobki bynajmniej liczyć nie mogą. Warto zatem znaleźć najlepszą pracę dla siebie, która da zadowolenie i dobre zarobki. Im wyższe zarobki, tym większe zadowolenie klientów. Agencje pracy starają się negocjować dobre stawki dla pracowników z Polski. Udaje się to, ponieważ jest duży popyt na takich pracowników. Można tam żyć i pracować w dobrych warunkach. Holandia to kraj, który oferuje bardzo dobre zarobki. 

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie