Gdzie wybrać się na narty z rodziną? Najciekawsze miejscówki w Polsce

Mateusz Rąbalski
26.02.2019

Planujesz wyjazd na narty z rodziną? Jeśli nie chcesz oddalać się od domu i poszukujesz interesujących lokalizacji narciarskich w Polsce, koniecznie zobacz nasz poradnik. Przekonaj się, dokąd warto pojechać z dziećmi i co sprawia, że lepiej wybrać te lokalizacje niż inne. Wytypuj nawet kilka narciarskich miejscowości, które odwiedziesz z bliskimi.

Ubezpieczenie na stok

Zanim przedstawimy Ci listę ciekawych lokalizacji narciarskich, chcemy pokreślić, jak ważne jest zapewnienie sobie i bliskim ochrony podczas uprawia sportów zimowych. Na stoku – w trudnych warunkach i w otoczeniu innych sportowców, często znacząco mniej doświadczonych niż Ty – jesteś narażony na wiele niebezpieczeństw. Czy warto ryzykować tylko po to, by zaoszczędzić? Zdecydowanie nie. Leczenie czy wypłacanie odszkodowania osobie, której uszkodziłeś sprzęt, wyniesie Cię zdecydowanie więcej.

Przeczytaj artykuł: Zimowe ferie na stoku – jakie ubezpieczenie dla rodziny, który porusza kwestię ubezpieczenia narciarskiego skierowanego właśnie do rodzin. Poznaj elementy polisy i przekonaj się, dlaczego warto ją zakupić.

Polski stok dla miłośników Alp

Jeżeli jesteś tą osobą która podczas samodzielnych wypadów na narty zawsze wybiera Alpy, swoich mniej doświadczonych bliskich możesz zabrać do Kasprowego Wierchu. W tej narciarskiej lokalizacji warunki są zbliżone do alpejskich. Śnieg odznacza się doskonałą jakością, a warunki pogodowe w sezonie bywają niemal identyczne (koniecznie sprawdź wcześniej pogodę!). Mało tego, w Kasprowym Wierchu możesz pojeździć także pod koniec sezonu, a dzięki temu zaoszczędzisz pieniądze. Nocleg, wyżywienie i karnety dla całej rodziny wyniosą Cię mniej.

Gdzie pojechać, kiedy pogoda nie dopisuje?

Trwa sezon, Ty i Twoja rodzina bardzo chcecie pojechać na narty, a w grę wchodzą jedynie lokalizacje polskie. Co w sytuacji, gdy pogoda jest kiepska pod kątem zjeżdżania na nartach: na ziemi leży mało śniegu lub nie ma go w wcale, do tego jest w miarę ciepło? Wybierz ośrodek narciarski, który zapewnia odpowiednie warunki do uprawiania sportów zimowych mimo rzeczywistych warunków pogodowych. Bardzo ważne jest np. sztuczne naśnieżanie. Znajdziesz je na trasach w Białce Tatrzańskiej oraz Czarnej Górze.

Białkę Tatrzańską warto wybrać z uwagi na aż kilkadziesiąt tras narciarskich, z których możesz skorzystać w ramach jednego karnetu. Znajdziesz coś dla siebie i partnera, jak również początkujących dzieci. Z kolei w Czarnej Górze jest część tras liczących nieco ponad 1000 m. Można korzystać z nich także późnym wieczorem, bo dysponują sztucznym oświetleniem. Rozgrzejesz się, wjeżdżając na górę gondolą z podgrzewanymi siedziskami.

Pomysł dla rodziny doświadczonych narciarzy

Czy wszyscy członkowie Twojej rodziny potrafią jeździć na nartach lub snowboardzie i wychodzi im to całkiem nieźle? Jeżeli tak, w ramach tegorocznych ferii zimowych możecie wybrać się do Jaworzyny Krynickiej. Ta lokalizacja składa się z ośmiu tras przeznaczonych głównie dla zaawansowanych sportowców. Jedna z nich ma ocenę „bardzo trudna” przyznaną przez Międzynarodową Federację Narciarską. Czy jesteś gotowy, by się z nią zmierzyć?

W Jaworzynie Krynickiej także możesz liczyć na sztuczne naśnieżanie oraz doskonałe oświetlenie umożliwiające kontynuowania zjeżdżania na nartach po zmroku. Na górę wjedziesz z rodziną wygodną gondolą.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.