Dodatkowe ubezpieczenie turystyczne – czy warto je wykupić przed wyjazdem za granicę?

Krzysztof Jagielski
12.10.2021

Ubezpieczenie turystyczne przed wyjazdem na zagraniczne wczasy jest niezbędne, zwłaszcza teraz, w dobie panującej na całym świecie pandemii koronawirusa. Posiadanie dodatkowej polisy to gwarancja spokojnych i bezpiecznych wakacji. Sprawdź, jaki jest zakres ochrony ubezpieczenia turystycznego oraz w jakich sytuacjach warto zdecydować się na jego wykupienie.

Wakacje za granicą – dlaczego EKUZ nie wystarczy?

Bezpieczeństwo to najważniejsza kwestia, o jaką należy zadbać, organizując wczasy za granicą. Obecnie zdecydowana większość świadomych turystów decyduje się na zakup dodatkowej polisy turystycznej. Czy warto? Zaczniemy od tego, że Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego, w skrócie EKUZ obowiązuje wyłącznie na terenie UE oraz EFTY i obejmuje swoją ochroną jedynie problemy zdrowotne. Ważna karta upoważnia posiadaczy do korzystania z usług medycznych oferowanych przez placówki publiczne, z którymi NFZ ma podpisaną umowę, a także co jest niezwykle istotne - EKUZ refunduje zaledwie część kosztów leczenia.
Osoby, które zdecydują się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia turystycznego, mają zagwarantowaną niezbędną opiekę medyczną podczas pobytu za granicą.

Jakie ubezpieczenie turystyczne wybrać?

Polisa turystyczna gwarantuje ubezpieczonym pomoc nie tylko w sytuacji zaistniałych problemów zdrowotnych. Posiadacze ubezpieczenia turystycznego mogą liczyć także na darmową  pomoc prawnika i tłumacza, co jest szczególnie ważne w przypadku napadu, kradzieży bądź kolizji drogowej. Mają oni zapewnione także wsparcie finansowe w ramach ubezpieczenia od NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków). Atrakcyjne warianty pakietów ubezpieczeń turystycznych znajdziemy m.in. w ofercie firmy SIGNAL IDUNA . Warto wiedzieć również o tym, że każdy podstawowy pakiet ubezpieczenia turystycznego można rozszerzyć o dodatkowe usługi takie jak ubezpieczenie bagażu oraz innych cennych przedmiotów (aparatu fotograficznego, kamery, sprzętu sportowego itp.) lub OC w życiu prywatnym. Na zakup takiej polisy może zdecydować się praktycznie każdy. Oferta skierowana jest zarówno do osób podróżujących w celach turystycznych, jak i biznesowych. Jeśli chodzi o cenę ubezpieczenia turystycznego, to jest ona zależna m.in. od zakresu ochrony oraz czasu jej obowiązywania.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie