Dni wolne od pracy w Holandii w 2022 roku

Piotr Kowalczyk
15.11.2021

Większość osób pracujących w Holandii pod koniec roku zaczyna wertować kalendarz na nowy rok w poszukiwaniu okazji do zorganizowania sobie np. długiego weekendu. Co prawda w Holandii jest znacznie mniej dni wolnych od pracy niż w Polsce, ale i tak jest z czego korzystać. Zajrzeliśmy do kalendarza i wiemy już, kiedy będziemy mieć dodatkowe okazje do odpoczynku w Holandii w 2022 roku. Sprawdź to w naszym poradniku.

Pełna lista oficjalnych dni świątecznych w Holandii w 2022 roku

Jeśli pracujesz w Holandii, to w 2022 roku będziesz mieć 7 dodatkowych dni wolnych od pracy. Byłoby ich nieco więcej gdyby nie niekorzystny układ kalendarza – po prostu niektóre dni świąteczne przypadają w sobotę i w niedzielę.

Oto pełna lista:

  1. Nowy Rok – przypada w sobotę 1 stycznia.
  2. Wielki Piątek – przypada 15 kwietnia, ale warto zaznaczyć, że udzielenie pracownikom wolnego w tym dniu leży w wyłącznej gestii pracodawcy. Wolne mają natomiast uczniowie oraz większość urzędników.
  3. Poniedziałek wielkanocny – przypada 18 kwietnia.
  4. Koningsdag (czyli Dzień Króla) – przypada w środę 27 kwietnia.
  5. Bevrijdingsdag (czyli Dzień Wyzwolenia) – przypada w czwartek 5 kwietnia. Warto tutaj zaznaczyć, że obligatoryjnie jest to dzień wolny od pracy tylko raz na 5 lat (ostatnio w 2020 roku), natomiast pracodawca może udzielić pracownikom wolnego we własnym zakresie.
  6. Wniebowstąpienie Pańskie – przypada w czwartek 26 maja.
  7. Zesłanie Ducha Świętego (czyli Zielone Świątki) – przypada w niedzielę 5 czerwca, natomiast wolne będzie można odebrać w poniedziałek 6 czerwca.
  8. Pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – w 2022 roku z wolnego będziemy się cieszyć tylko 26 grudnia, ponieważ drugi dzień świat przypada w poniedziałek.

Teraz możesz już planować sobie ewentualne długie weekendy – okazji nie zabraknie, a najlepiej wypada pod tym względem kwiecień.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.