Dlaczego warto kupić używany samochód w Holandii?

Marek Szydełko
12.04.2021

Holandia (obecnie Niderlandy) to popularny rynek samochodów używanych. Penetrują go przede wszystkim zawodowi handlarze, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby po auto do tego kraju wybrała się osoba prywatna. Jeśli rozważasz taki krok, to dobrze kombinujesz. Istnieje kilka ważnych powodów, dla których warto kupić używany samochód w Holandii. Wymieniamy je w naszym poradniku.

Bardzo dobry stan zawieszenia

Możemy pozazdrości Holendrom dróg. Są one w znakomitym stanie, co też przekłada się na kondycję zawieszenia jeżdżących po nich samochodów. Nawet kilkunastoletnie auta bardzo rzadko mają poważne problemy z podwoziem, można nawet znaleźć takie, które wciąż mają fabryczne amortyzatory, czego w Polsce się nie uświadczy.

Niezłe wyposażenie

Co prawda pokutuje mit, że auta z Holandii są gorzej wyposażone niż te z Niemiec, ale nie warto wierzyć w takie opowieści. Holendrzy są bardzo zamożnym narodem, dlatego nie kupują „golasów”. Mało tego: w samochodach z Holandii często można znaleźć takie elementy wyposażenia, których nie ma w tym z Niemiec, jak na przykład podgrzewanie fotele, podgrzewana przednia szyba czy ogrzewanie postojowe Webasto.

Pewna historia

W Holandii obowiązuje bardzo rygorystyczne prawo dotyczące prowadzenia historii pojazdów. Ułatwia to szybkie ustalenie, czy dany egzemplarz miał np. jakąś przygodę blacharską. Wystarczy tylko znać numer VIN, aby w ciągu chwili znaleźć wszystkie niezbędne informacje w ogólnodostępnej bazie danych – dowiemy się z niej m.in., jaki był ostatni zarejestrowany przebieg pojazdu, czy nie funkcjonował on, jako wyłączony z ruchu (co sugeruje poważne uszkodzenie), ilu miał właścicieli etc.

Ogólny dobry stan techniczny samochodów

Z uwagi na wysokie zarobki Holendrzy nie oszczędzają na usługach serwisowych – przynajmniej większość z nich. Auta z reguły są długo i rzetelnie serwisowane w autoryzowanych stacjach obsługi, a wszystkie wydatki z tym związane są skrupulatnie dokumentowane. Dzięki temu kupując samochód z góry wiesz, ile będziesz musiał w niego zainwestować – czy czeka Cię wymiana rozrządu, hamulców etc.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.