Darmowa pomoc prawna w Holandii świadczona przez Fundację Advies voor Polen

Jerzy Biernacki
12.07.2023

W Holandii mieszka około 250 tys. Polaków, w większości ciężko pracujących i wspierających swoich bliski w kraju. Przy tej skali emigracji nie dziwi oczywiście, że wielu Polaków popada w konflikt z holenderskim prawem. W takiej sytuacji można liczyć na darmową pomoc prawną, którą świadczy m.in. Fundacja Advies voor Polen. Wyjaśniamy, jak skorzystać z takiego wsparcia.

Formy kontaktu z Fundacją

Z Fundacją Advies voor Polen można się skontaktować na kilka sposobów:

  1. Telefonicznie pod numer +31 20 627 68 68 – czynny w każdy czwartek między 10 a 13.
  2. Telefonicznie w celu pozostawienia wiadomości pod numerem +31 643 45 37 84 lub +31 328 55 45 39.
  3. Mailowo pod adresem info@avp-prawo.nl.

Prośbę o pomoc prawną można skierować również przez formularz kontaktowy znajdujący się na stronie Fundacji - http://avp-prawo.nl/contact/.

Porady prawne w Amsterdamie

Prawnicy Fundacji udzielają również osobistych porad prawnych w Bibliotece Polskiej w Amsterdamie. Odbywa się to w każdy ostatni czwartek miesiąca, w godzinach od 10 do 13. Biblioteka mieści się przy ulicy Keizersgracht 174.

W jakich sprawach można zgłosić się o pomoc?

Fundacja udziela wszelkiego wsparcia prawnego, przede wszystkim na poziomie udzielania porad i kierowania Polaków do odpowiednich instytucji. Możesz zgłosić się do Fundacji w sprawie np. problemów z pracodawcą, właścicielem wynajmowanego przez Ciebie mieszkania, szkołą dziecka, odmowy wypłaty jakiegoś świadczenia socjalnego, padnięcia ofiarą oszustwa czy nawet świadomego złamania holenderskich przepisów.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie