Czy w Holandii istnieje zagrożenie terrorystyczne?

Marek Szydełko
16.03.2023

Wiele krajów Europy Zachodniej znajduje się na celowniku grup terrorystycznych. Te mają ułatwione zadanie z uwagi na fakt, iż w tych krajach mieszka wielu emigrantów, w tym mających radykalne poglądy religijne. Przykładem takiego państwa jest Holandia, w której rzeczywiście istnieje zagrożenie terrorystyczne.

O czym trzeba pamiętać wybierając się do Holandii?

Niezależnie od tego, czy jedziesz do tego kraju w celach turystycznych czy zarobkowych, musisz wiedzieć o relatywnie wysokim zagrożeniu aktami terroru. W Holandii w momencie pisania tego poradnika (styczeń 2023 roku) obowiązuje trzeci stopień zagrożenia terrorystycznego w pięciostopniowej skali.

Szczególną ostrożność należy zachować w miejscach publicznych, biorąc udział w zgromadzeniach, bawiąc się w holenderskich klubach czy korzystając z metra. Warto mieć oczy dookoła głowy wszędzie tam, gdzie jest tłoczno.

Jednocześnie nie należy popadać w paranoję i doszukiwać się zagrożenia tam, gdzie go nie ma. Zwracamy uwagę na fakt, iż Holandię zamieszkuje wielu emigrantów i potomków emigrantów z krajów arabskich czy z Afryki, z których zdecydowana większość jest zasymilowana i nie ma złych zamiarów, a tym bardziej zapędów terrorystycznych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie