Co wyróżnia apartamenty w Zakopanem na tle bazy noclegowej w Polsce?

Andrzej Winnicki
25.02.2022

Wynajmując apartament w jakimkolwiek dużym, polskim mieście, trafia się zwykle na podobną, mocno przewidywalną stylistykę. Łączy ona w sobie nowoczesność, minimalizm i styl industrialny, czego wyrazem są duże pokoje, dwubarwna kolorystyka i częste niedopracowanie.

Noclegi w Zakopanem

Duże i wygodne apartamenty w Zakopanem to obiekty, które są stworzone dla osób chcących czegoś więcej. Jasne, przestronne i urządzone w stylu góralskim pomieszczenia, to idealne miejsce wypoczynku dla rodzin z dziećmi. Wpłynęła na to m.in. sytuacja rynkowa, która zmusiła górali do stałego podnoszenia standardów swoich noclegów. Apartament to miejsce, które - w przeciwieństwie do małego, dwupokojowego mieszkanka - zapewnia dużą ilość przestrzeni i mnóstwo udogodnień.

Co mogą zakopiańskie apartamenty?

Ostatnimi czasy nocleg w Zakopanem nie kojarzy się jedynie z ciasnymi, góralskimi izbami. Coraz częściej - co jest m.in. zasługą firmy JLS Apartamenty - stolica Tatr jest traktowana również jako miejsce dla osób szukających komfortu w standardzie Premium. Jest to efekt wejścia na rynek podmiotów, które są w stanie zapewnić turystom szereg ciekawych udogodnień, w tym:

- dostęp do dużej powierzchni użytkowej rzędu 40 - 70 metrów kwadratowych,
- możliwość skorzystania z rozbudowanego pakietu gastronomicznego (wraz z kuchnią regionalną),
- dostęp do sauny, jacuzzi, a nawet basenu,
- funkcjonalne wnętrze, w którym każdy detal jest idealnie dopracowany,
- luksusowych i wygodnych mebli, co ma istotne znaczenie przede wszystkim w kontekście łóżek,
- bezproblemowego dostępu do sieci 5G, co jest opcją pożądaną zwłaszcza przez klientów biznesowych,
- możliwości wykorzystania apartamentu jako przestrzeni dla spotkań biznesowych, eventów, a także szkoleń i kursów.

Lokalizacja - atut profesjonalnego noclegu

Zaletą zakopiańskich obiektów noclegowych jest również ich lokalizacja. Co ważne, wiele z nich nie jest ulokowanych wyłącznie w prestiżowych i głośnych dzielnicach Zakopanego. Mało tego - zdarza się, że nocleg umiejscowiony jest w cichej okolicy, wręcz stworzonej dla osób, którym szczególnie bliski sercu jest odpoczynek od głośnego, zabieganego świata. Jednym słowem, w ostatnich latach turystyczny obraz Zakopanego znacznie się zmienił. A skoro w mieście pojawia się sporo nowych apartamentów, to - zgodnie z prawem popytu i podaży - ich cena wynajmu maleje.

Podsumowując, jadąc w Tatry nie trzeba ograniczać się jedynie co ciasnych i nudnych punktów noclegowych, ulokowanych w trudnodostępnych punktach miasta. Może zatem warto pójść na całość i sprawdzić ofertę tutejszych apartamentów?

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.