Amsterdam zwany Wenecją Północy

Marek Szydełko
07.05.2015

Sława Amsterdamu od wieków już wykracza poza granice Holandii. Jako jeden z najważniejszych ośrodków handlowych w Europie Amsterdam przyciągał i dalej przyciąga kupców z całego świata oferując im znakomitą infrastrukturę przeładunkową zarówno w porcie dostępnym nawet dla statków oceanicznych jak i na lotnisku Schiphol, które jest jednym z największych lotnisk przeładunkowych w Europie, a także jednym z głównych, europejskich lotnisk tranzytowych.

Chociaż na pierwszy rzut oka może się to wydawać dziwne, to najlepsze połączenie z Warszawy na Filipiny wiedzie właśnie przez Amsterdam, chociaż jest on położony na zachód od Polski, podczas gdy Filipiny leżą na wschodzie. Świetnie zorganizowane lotnisko jest jednocześnie położone bardzo blisko samego centrum, tak więc ci którzy mają większą przerwę w grafiku lotów mogą zwiedzić to słynące z urody miasto często nazywane Wenecją Północy z racji swych licznych i pięknie utrzymanych kanałów. Pomijając tych, którzy są w Amsterdamie jedynie przejazdem, to liczba turystów, którzy je odwiedzają szacowana jest na cztery miliony osób rocznie.

Obecnie i wszyscy mieszkańcy naszego kraju mogą zwiedzić piękny Amsterdam lub szybko dotrzeć na lotnisko Schiphol, aby udać się w dalszą drogę nie narażając się na kilkunastogodzinne przejazdy samochodem czy autokarem i nie ponosząc przy tym nadmiernych kosztów. Obecnie loty do Amsterdamu wykonują z polskich lotnisk samoloty kilku renomowanych linii lotniczych. Ceny nie są jednakowe, mogą się różnić i to czasami znacznie w zależności od linii oraz daty wylotu.

Zainteresowani nie muszą jednak sprawdzać witryn internetowych wszystkich znanych przewoźników szukając odpowiednich połączeń i związanych z nimi opłat. Dzisiaj można znaleźć wszystko na stronach jednego z portali typu Pan Samolocik, które pośredniczą w sprzedaży biletów lotniczych większości linii i do tego oferują swoim klientom najniższe ceny zarówno przy rezerwacji samych biletów jak i miejsc hotelowych.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.