Amsterdam na weekend. Zaplanuj tani wyjazd busem

Mateusz Rąbalski
25.07.2017

Szukasz pomysłu na tani weekend w jednej z europejskich stolic. Wybierz Amsterdam - miasto, do którego można tanio dojechać autobusem z większości polskich miast. Atrakcji z pewnością nie zabraknie.

Położona pośród setek kanałów stolica Holandii to miasto kultury, sztuki, tolerancji i dobrej zabawy. Wszystko to sprawia, że co roku przyciąga masę turystów z całego świata. Amsterdam to coraz bardziej popularny kierunek także wśród Polaków, zwłaszcza, że można tam dojechać tanio busem bezpośrednio z największych polskich miast, przykładowo bilet z Warszawy do Amsterdamu można kupić już od 90 zł, bilety są dostępne online choćby na stronie: https://busfor.pl/autobusy/Warszawa/Amsterdam. Warto więc skorzystać z okazji i wybrać się na wycieczkę do stolicy Holandii.

Co warto zobaczyć w Amsterdamie?

Do najważniejszych miejsc, które trzeba odwiedzić w Amsterdamie należy słynny plac Dam z Pałacem Królewskim, zabytkowym hotelem Krasnapolsky oraz domem towarowym Bijenkorf. To centralny plac miasta, który może być świetną baza wypadową do rozpoczęcia zwiedzania. Będąc w okolicy warto także wstąpić do kościoła Nieuwe Kerk, w którym odbywają się koronacje oraz śluby rodziny królewskiej, a także zobaczyć jedną z najwyższych budowli w mieście - kościół protestancki Westerkerk o wysokości ponad 85 metrów, z którego wieży rozciąga się wspaniały widok na panoramę miasta.

Będąc w Amsterdamie warto odwiedzić przede wszystkim muzea, a tych w stolicy Holandii jest sporo, bo aż 75. Najsłynniejsze to oczywiście Muzeum Van Gogha oraz Rijskmuseum z dziełami Rembrandta czy Vermeera. Przed Rijskmuseum znajduje się też jeden z najchętniej fotografowanych obiektów w stolicy Holandii - ponad dwumetrowy napis Iamsterdam. Z mniej popularnych muzeów warto odwiedzić choćby Muzeum Erotyczne, Muzeum Sera czy Muzeum Historyczne, połączone z parkiem rozrywki Amsterdam Dungeon. Ciekawą atrakcją będzie też wizyta w browarze Heinekena.

Po intensywnym zwiedzaniu warto pozwolić sobie na chwilę wytchnienia w Vondelparku. To najsłynniejszy park rekreacyjny Amsterdamu z pięknym ogrodem różanym, kawiarnią oraz teatrem. Warto również wybrać się na spacer po artystycznej dzielnicy Jordaan, pełnej klimatycznych, wąskich uliczek i ciekawej zabudowy. To świetne miejsce na zakupy czy przerwę obiadową.

Koniecznie trzeba zobaczyć Amsterdam nocą. To właśnie wtedy miasto tętni życiem i najlepiej można poczuć jego atmosferę. Chcąc odwiedzić jeden ze słynnych coffee shopów lub przejść się ulicą czerwonych latarni należy udać się do dzielnicy De Wallen. Warto zobaczyć także pięknie oświetlony nocą tradycyjny most zwodzony Magere Brug - jeden z najciekawszych w Amsterdamie mostów na rzece Amstel.

Na koniec weekendu w Amsterdamie warto wybrać się w nieco ponad godzinny rejs po kanałach, by podziwiać miasto z najlepszej perspektywy. Rozświetlone budowle, odbijające się w wodzie i zacumowane przy kanałach łodzie nadają niezwykłego, bajkowego wyglądu stolicy Holandii.

Amsterdam to bez wątpienia jedna z najciekawszych europejskich stolic. Dlatego warto poszukać tanich biletów autobusowych i przeżyć niezapomniany weekend, w tym pełnym atrakcji mieście.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.