5 akcesoriów, które musisz zabrać ze sobą na biwak

Andrzej Winnicki
19.11.2018

Jesień jest już w rozkwicie, jednak wciąż ciepłe dni zachęcają do tego, by wykorzystać jeszcze kilka dni urlopu i wybrać się z rodziną na biwak. Jeśli i Ty odczuwasz zew natury i chcesz, aby camping z najbliższymi upłynął w spokojnej i radosnej atmosferze, koniecznie pamiętaj, by zabrać ze sobą te 5 akcesoriów.

1. Lampa LED na baterie

Pisząc o lampie LED na baterie nie mamy na myśli zwykłej latarki, którą zapewne masz już na liście przedmiotów niezbędnych do spakowania na biwak. Chodzi nam raczej o lampę, która spełni wszelkie oczekiwania odnośnie oświetlenia, jakie możesz mieć spędzając urlop na świeżym powietrzu. Wybierając model dla siebie zaopatrz się w taki, który posłuży Ci zarówno wewnątrz namiotu, jak i na zewnątrz. Najlepiej zdecydować się w lampę, którą możesz powiesić na gałęzi drzewa a także wbić w ziemię – taki model 2w1, do tego z regulowanym poziomem jasności i oczywiście energooszczędną żarówką. Zakup takiej lampy to inwestycja, która szybko się zwróci – dzięki niej będziesz mógł zrezygnować z kilku latarek, które do tej pory zabierałeś ze sobą, a dodatkowo możesz z niej korzystać także w przydomowym ogrodzie.

2. Hamak campingowy

Taki hamak to cała masa frajdy zarówno dla Ciebie, jak i Twoich dzieci. Modele przeznaczone na górskie wycieczki czy długotrwałe biwaki są znacznie bardziej wytrzymałe od tych ogrodowych, a do tego powiadają bardzo wygodną funkcję spania. Niektóre z nich wyposażone są w suwaki, które umożliwiają przekształcenie ich w trzy sekundy w jednoosobowe namioty. To zatem także doskonały wybór dla tych, który wybierają się camping sami – hamak zajmuje niewiele miejsca w plecaku, które możesz zapełnić innymi przydatnymi przedmiotami. A jeśli preferujesz romantyczne biwaki we dwoje, możesz zdecydować się na model, który utrzyma nawet do 200 kilogramowy ciężar.

3. Lodówka turystyczna

Wybierając się na biwak nie możesz zapomnieć o prowiancie. Jeśli jedziesz z całą rodziną zapewne chcesz urozmaicić nieco Waszą kuchnię i nie zabierasz ze sobą jedynie mielonki w puszce. Wiele produktów, w tym warzywa i owoce warto jest przechować w niższej temperaturze. W tym celu niezbędna jest turystyczna lodówka. W sprzedaży dostępne są modele o różnej pojemności i zasilane na kilka sposobów. Większość posiada specjalne wkłady trzymające zimno przez długi czas. O tym, ile z nich włożyć do urządzenia przeczytasz tutaj: https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ile-wkladow-do-lodowki-turystycznej-wlozyc.bhtml 

4. Staromodna menażka

Przygotowanie posiłków na biwaku nie musi być trudnym zadaniem. Wystarczy Ci niewielka kuchenka gazowa i tradycyjny zestaw garnków, które jednocześnie doskonale spełnią się w roli misek i talerzy. Staromodne menażki obecnie wracają do łask i są coraz chętniej kupowane przez osoby, którym leży na sercu dobro środowiska. Wyprzedzają tym samym modne kolorowe plastiki, które pomimo możliwości wielokrotnego używania cechują się znacznie niższym stopniem wytrzymałości.

5. Butelki filtrujące wodę

Butelki z filtrem węglowym to idealny sposób na to, by pitną wodę mieć zawsze pod ręką. Możesz do nich nalać ciecz z niemal każdego źródła – z kranu lub z jeziora. Woda przepuszczona przez specjalną wkładkę jest czysta i nadaje się do spożycia. Wykorzystasz ją zarówno do picia, jak i przygotowania posiłków.

Artykuł partnera

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.